אינטרקום, מערכות אינטרקום לבית, אינטרקום לשער

אינטרקום, מערכות אינטרקום לבית, אינטרקום לשער

בחירת מערכת אינטרקום

שיקולים בבחירת מערכת אינטרקום

האינטרקום מלווה אותנו כבר שנים רבות, גם במשרדים בעלי דלתות כניסה עבות ומשוריינות, וגם בבנייני דירות גבוהים ורבי דיירים. מדוע אנו זקוקים למערכת אינטרקום? אילו שיקולים בבחירת מערכת אינטרקום עומדים במרכז ההחלטה הזו?

מערכת אינטרקום – השיקולים שיש לקחת בחשבון

שיקולים בבחירת מערכת אינטרקום : האינטרקום מאפשר שליטה מלאה על הנכנסים לתחום הפרטי והאישי ומהווה הגנה נוספת מעבר למנעול הדירתי או לקוד האבטחה המובנה. הבטיחות כמכלול עומדת, אם כן, במרכז ההחלטה על הרכבת מערכת אינטרקום והיא מהווה פן חשוב בביטחון האישי והציבורי במיוחד במקומות שבהם יכולים גורמים שאינם רצויים להיכנס ולזרוע פחד, טרור או מעשי ונדליזם.

מעבר לכך, שיקולים בבחירת מערכת אינטרקום הם שיקולים פונקציונאליים. האם המערכת צריכה להיות מחוברת למצלמות וידיאו או רק למרכזיה. האם חיוני להוסיף אופציה של קודן לפתיחה עצמאית של הדלת או להסתפק בפתיחה פנימית או במפתח מיוחד. בעיקר בכל הנוגע לבתי עסק, חשיבות העיצוב והדקורציה של מערכת האינטרקום, וצמצום אפשרי, ככל הניתן, של פגיעה במראה הכללי של העיצוב מהווה חלק מאותם שיקולים בבחירת מערכת אינטרקום, ואינו מהותי כל כך במערך השיקולים של בניין מגורים פרטי.

מערכת אינטרקום – שיקולים חזותיים

עם התפתחות הטכנולוגיה והאפשרויות הטכניות המתקדמות בכל תחומי האינטרקום ומערכות השליטה הדומות, הפך גם נושא העיצוב והנראות של אותן מערכות פונקציונאליות לחלק אינטגראלי מגירוי הרכישה ובעלי חברות רבים מתגאים לא רק ביכולות של המערכת אלא גם בהתאמה הפיזית שלהן לנראות הכללית של המשרד או המגדל ולחלק מעיצוב הפנים היוקרתי הנדרש.

בקצרה, קיימים כמה סוגים של מערכות אינטרקום שהמשותף לכולם הוא השליטה של מקבל השיחה או הלחיצה להחליט אם האדם שבחוץ יוכל להיכנס או לא. ישנו אינטרקום טלפוני, שהוא המערכת המוכרת שבה לחיצה על כפתור מביאה לצלצול במערכת טלפון קווי והרמת השפופרת מהווה אישור כניסה. ישנו אינטרקום TV המשלב יכולות ויזואליות עם גישה קולית, דבר המהווה מקדם בטיחות נוסף ויעיל יותר. ישנן מערכות המתאימות למקומות קטנים ואינטימיים, ומערכות המתאימות לשליטה במרחבים ובכמות אנשים גדולה ומשתנה, כך שכל גורם המעוניין בהרכבת מערכת אינטרקום, חייב להתחשב בכל הפרמטרים הללו על מנת לעשות את השיקולים האופטימאליים ביותר עבור צרכיו.